Uğradığı silahlı saldırı ile gündeme gelen Hakan Cengiz’e ‘dolandırıcılık’ suçlaması

Solo Holding’in sahibi Hakan Cengiz ve eşi, geçen Ocak ayında İstanbul Mahmutbey’de silahlı saldırıya uğradı. Motosikletli iki kişinin gerçekleştirdiği saldırıda, aracın şoförü Muhammet Yaşar başına isabet eden kurşunla yaşamını yitirdi. Anılan olaya yönelik soruşturma sürerken, aracı saldırıya uğrayan Hakan Cengiz’e yönelik çok sayıda kişi ‘dolandırıldıkları’ suçlamasında bulundu.


Yusuf Sinan Durmuş, şebekeye bir otomobili ile bir iş kamyonunu kaptırdığını ifade etti.

Halktv.com.tr’nin edindiği belgelere göre önemli bir bölümü İranlı onlarca kişi Cengiz’in kontrolü altındaki Solo Yatırım Holding ile daire satın satışı için sözleşme imzaladı. Bu kişiler, ödemelerinin büyük bir bölümünü yapmalarına karşın tapularını alamadı.

ÖDEMELER YAPILDI ORTADA EV YOK
Ulaşılan belgelere göre, satışı yapılan daireler, Şahinler çetesine yönelik açılan davanın sanıkları arasında yer alan Uğur Vergili’nin sahibi olduğu şirketin Pendik’deki projesinde yer aldı. İranlı Abbas Saidler ile H. A. S.


Hakan Cengiz’in de aralarında olduğu çok sayıda kişi Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesinde sanık.

ÜÇ KİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSU
Hakan Cengiz, kuzeni Serkan Cengiz
ile müteahhit Uğur Vergili’ye yönelik suç duyurusunda bulunan bir başka isim de, bu kişiler tarafından dolandırıldığı iddiasında. Ulaşılan belgelere göre Artvin’de ticaretle uğraşan Yusuf Sinan Durmuş (40), üç kişi hakkında geçen şubat ayında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

‘EVİM İCRADAN SATILDI TİCARET HAYATIM BİTTİ’
Savcılık başvuru dilekçesinde ve verdiği ifadede Durmuş, “Birbirleri ile bağlantılı bir şebeke eli ile dolandırıldım” dedi. Toplamda 8 milyon liraya yakın dolandırıldığını öne süren Durmuş, “Bu kişiler nedeni ile evim icradan satıldı. İşlerim bozuldu. Babamın çekleri yazılmak durumunda kaldı. Ticaret hayatım bitti” dedi.

Çok sayıda kişi, ödemesini yapmasına rağmen dairelerini alamadı.

ŞAHİNLER ÇETESİ İLE AYNI DOSYADA
Durmuş’un, hakkında şikâyetçi olduğu isimlerden Uğur Vergili, suç örgütü Şahinler grubuna yönelik açılan davada da sanık konumunda. Anılan davanın yargılamasına bu ayın sonunda başlanacak. Vergili, avukatı aracılığı ile Halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada, Durmuş’un kendisi ile ilgili suçlamalarının gerçeği yansıtmadığını kaydetti. Vergili bu kişi hakkında kendisinin suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Ancak anılan evrak Halktv.com.tr ile paylaşılmadı.

SALDIRI İLE İLGİLİ 2 KİŞİNİN ADINI VERDİ
Bu arada, içinde bulunduğu araçta silahlı saldırı ile gündeme gelen Hakan Cengiz, kendisini yönelik saldırının arkasında Önder Küçük ile Eyüp Çamlıca’nın olduğunu öne sürmüştü. Cengiz’in ifadesi sorası Küçük tutuklanmıştı. Cengiz ve Küçük’ün birlikte sanık olarak yargılandıkları Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki ‘yağma’ davası ise devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir