Marriott International’ın Başkanı ve CEO’su Anthony Capuano, büyümesinden memnun oldukları Türkiye’ye geldi

Necla DALAN

Marriott International’ın 139 ülkede 8.800 tesisten oluşan bir portföyü var. Kendi otel açıyor veya franchise veriyor. Marriott’un Türkiye’deki otel sayısı ise 50’yi buldu. En son Sansaryan Han The Lu Luxury Collection Hotel İstanbul kapılarını açtı.

Marriott International’ın Başkanı ve CEO’su Anthony Capuano, büyümesinden memnun oldukları Türkiye’ye geldi. Ziyaret için özellikle Ramazan gibi anlamlı bir dönem seçildi. Capuano, İstanbul’da zincir bünyesindeki birçok oteli gezdi, personelle tanıştı, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

BAKAN ERSOY VE YATIRIMCILARLA YEMEK YEDİ

Anthony Capuano’ya ziyaretlerinde EMEA Başkanı Satya Anand, Orta Doğu Operasyon Direktörü Sandeep Walia, Körfez Levant ve Türkiye Bölge Başkan Yardımcısı ve Her Şey Dahil EMEA Genel Müdürü Şafak Erdem Güvenç ile Marriott International Pazar Başkan Yardımcısı Stefan Kuehr de eşlik etti.

Anthony Capuano, İstanbul’da The Ritz Carlton Hotel’de Türkiye’deki yatırımcıları ve mülk sahipleriyle de yemekte buluştu. Yemeğe Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yanı sıra ABD’nin Türkiye Büyükelçisi Jeffry L. Blake ve İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh de katıldı. Anthorny, Capuano, yemekte Türkiye pazarında daha da büyüyeceklerinin mesajını verdi.

TÜRKİYE’DEN MISIR’A GEÇECEK

Bu arada Anthony Capuano, Türkiye’den sonra Mısır’a geçecek. Zira grubun Orta Doğu’da ciddi büyüme planları bulunuyor ve orada da hem yatırımcılar hem mevcut yatırımlarla ilgili temaslarda bulunacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir