Dursun Özbek’ten Ali Koç’a: Cesaretin varsa gel, buradayım

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, 1-0 biten dev derbinin ardından sahaya çıkıp görevlilerle itiş-kakış yaşayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a tepki gösterdib

Özbek, olayları haber alıp geri döndüğü Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde gazetecilere açıklama yaptı.

‘ÇALIŞANLARI DARP ETTİ, KÜFÜRLER ETTİ’

Ali Koç’un maçta olmadığını, sonradan stada gittiğini belirten Özbek, şunları söyledi: “Bugün bir maç oynandı, bitti. Her iki takımın taraftarı da stattan ayrıldı. Ben de ayrıldım. Sonra olayları duyunca geri geldim. Ali Koç’un 40-50 kişiyle buraya gelip, burada çalışanları darp etmesi, ağza alınmayacak küfürler etmesi kabul edilebilir bir şey değil. Sözde polis koruması altındayız. Maç başladığından bitene kadar polis koruması altındayız. Ali Koç bu cesareti nereden alıyor? Lig başladığından beri, ‘Hakemleri tartaklayın, hakemlere tokat atın, hakemlerin peşine düşün.’ diyen bu zat belli bir güruhla gelip buraya insanları tartar ama haddini nereden, kimden alıyorsun? Kim destekliyor seni? Buradan devlete sesleniyorum. İçişleri Bakanı’na, Emniyet Müdürü’ne sesleniyorum. Polisler nerede? Polis nezaretinde içeriye girip sahaya çıkmasındaki maksadı ne? Bu provokasyon neden?”

‘CESARETİN VARSA GEL BURADAYIM’

Dursun Özbek, Ali Koç ile ilgili devletin işlem yapması gerektiğini belirterek şöyle devam etti: “Neticede bir maç oynadık. Bizim için şampiyonluk maçı. Hiç merak etmesin. Ben haber aldım geldim. Bu vandalizmin Türkiye futbolu açısından kabul edilebilir bir tarafı yok. Şimdi ben geldim. Eğer yüreğin yetiyorsa gel buradayım, bekliyorum seni. Devletin artık bunun hesabını sorması lazım. Polisin, Adalet Bakanı’nın, İçişleri Bakanı’nın bu işe müdahale etmesi lazım. Bu şımarıklık, bu hukuk tanımazlık…Burada ağza alınmayacak küfürler etmişler. Darp etmesinin video kayıtları var. Darp ettiği burada çalışan sahadaki görevli arkadaşım. Eğer şu kadar cesaretin varsa gel, buradayım. Şu kadar delikanlılığın varsa gel, buradayım” diye konuştu.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir